Google Reklam - info@reklamgo.com - 444 30 51

Müşteri Paneli
Google Adwords, Google Reklamları

7/24 DESTEK MERKEZİ

444 30 51

E-Ticaret İçin Google Reklamları Faydalı Olur Mu?

E-Ticaret İçin Google Reklamları Faydalı Olur Mu?

Google Alışveriş, e-ticaret satışlarını yükseltmekte oldukça etkili bir araç olduğunu istatistikleri ile de belirlemiştir. Google’da reklam yayınlamak, onlara hâkim olmak için zaman, para ve çaba harcamanızı gerektirse de geri dönüşü kesinlikle olacaktır. Yani her türlü emeğinize değecek bir platformdur. Google'ın Alışveriş hizmeti, İnternet'te daha fazla dikkat çekmenin ve satışları artırmanın etkili bir yoludur. Satacak bir ürününüz varsa ve daha geniş bir kitleye ulaşıp satışları hızla artırmayı umuyorsanız, Google Alışveriş‘ten en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak stratejileri belirlemelisiniz.

Google Alışveriş Stratejileri Neler?

  • Açıklamanızı doğru yapmalısınız. Bir ürün satarken, açıklamayı doğru yapmak çok önemlidir. Bunu yapmak için, anahtar kelimelerin ve popüler arama terimlerinin kullanımı hakkında biraz araştırma yapmak ve diğer satıcıların müşterileri çekmek için neler yaptığına bakmak akıllıca olacaktır. Sağladığınız tüm ürün açıklamalarının ürünlerinizi en iyi şekilde sergilediğinden ve çevrimiçi alışveriş yapanların dikkatini çektiğinden emin olmak önemlidir.
  • Dikkat çekici ve sizi tanımlayan bir başlık seçin. Reklamınızı oluştururken, müşteriye tam olarak aradıkları şeyi sunduğunuz konusunda güvence vermeniz gereklidir. Aksi takdirde müşteri çekmek oldukça zor olacaktır. Başlığınız net, kısa ve ürünle ve aramayla alakalı olmalıdır.
  • Rekabette ön plana çıkmak için çabalayın. Google perakendeciler için oldukça etkili bir platformdur. Ancak bu konuda ön planda olmanız gereklidir. Yani rekabette kendinize avantaj yaratacak stratejileri takip etmelisiniz. Reklamınızın diğerlerinden farklı olması için çabalayın.
  • Fiyat bandınızı doğru tespit edin. İnsanların büyük çoğunluğu en düşük fiyatı veya en iyi teklifi tıklayacaktır.
  • Ürününüzün satışını artırın. Fiyat konusunda rekabetçi davranarak ve popüler anahtar kelimelerle bağlantılı hızlı bir başlık ekleyerek, aynı zamanda alıcıyı piyasadaki en iyi, en güvenilir satıcı olduğunuza ikna ederek bu reklamın dikkat çekmesini sağlayabilirsiniz. İnceleme puanlarını ve özel tekliflerin ayrıntılarını ekleyin.
  • Zamanlamanızı doğru yapmalısınız. Tüketici alışkanlıkları hakkında biraz araştırma yapın ve çoğu insanın çevrimiçi ortamda alışveriş yaptığı zamanları belirleyin. Satış yapmak istiyorsanız, reklamlarınızdan en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı anlamak ve çevrimiçi alışveriş yapanları reklamlarınızı tıklamaya ve sattığınız ürünleri satın almaya teşvik etmek önemlidir.

E-Ticaret İçin Google Ads

Potansiyel bir alıcı, ürününüzü bir alışveriş reklamında görürse, bunun nedeni, ürünle ilişkili bir anahtar kelimeyi kullanarak Google'da arama yapmış olmasıdır. Alışveriş reklamları sayfanın en üstüne yerleştirildiğinden ve resimler ve fiyatlar içerdiğinden, düz metin arama sonuçlarından çok daha dikkat çekici ve tıklanabilir. Yalnızca biri tıkladığında ödeme yaparsınız. Bir tıklama satın alma ile sonuçlanmasa bile, hedef kitleleriniz arasında olası satış yaratma ve marka oluşturmada yine de değer sağlar. Google Ads metin içeren ancak resimler, fiyatlar veya incelemeler içermeyen sponsorlu reklamlardır. Pek çok şirket bunları markalama ve mesajlaşma üzerinde daha fazla kontrole sahip olmak için kullanır.

Google Ads Ve Google Alışveriş Reklamları Arasındaki Temel Farklar

Google Alışveriş Reklamlarının e-ticarette neden hızla ilgi görmeye başladığını anlamak kolaydır. Öte yandan, işletmeniz hizmet odaklıysa veya yalnızca birkaç belirli ürün sunuyorsa, tek bir ürünün fiyatına daha az bağlıysa ve dikkat çekmek için resimleri kullanmak için daha az elverişliyse, Google Ads akıllıca bir seçim olabilir. Google Alışveriş Reklamları ürün fotoğraflarını içerirken, Google Ads yalnızca kelimeleri içerir. Google Alışveriş Reklamları, kullanıcılara hemen fiyatı gösterir. Oldukça rekabetçi bir arenada, bu önemli karar verme parçasını göstermek, özellikle ürünleriniz rekabetçi fiyatlara sahipse size önemli bir avantaj sağlayabilir.

Formun Üstü

Formun Altı

Yardım Merkezi

Rehber Yazılarımızla Google'ı Öğrenin

Rehber makalelerimizle bilgi edinebilir, hizmet almak istediğiniz konuları önceden keşfedip alacağınız sonuçları öngörebilir, Google'ı tanıyabilirsiniz.

İnternet sitemizi kullanarak Gizlilik Sözleşmesini ve KVKK Politikamızı kabul etmiş olursunuz.