Google Reklam - info@reklamgo.com - 444 30 51

Müşteri Paneli
Google Adwords, Google Reklamları

7/24 DESTEK MERKEZİ

444 30 51

Google Reklam Hediye Kandırmacası

Google Reklam konusunda gün geçmiyor ki yen bir firma, yetkili olduğunu söyleyip kapıdan giren insanlar türemesin.

Günümüzde biraz bilgisayara yatkın olan herkes Google Reklamları konusunda bilgi sahibi olabileceği konusunda yanlış bir kanı oluşturmaktadır. Google reklamları herkes tarafından açılabilir defalarca söylediğimiz gibi fakat herkes tarafından yönetilemez.

İnternet üzerinde firmaların büyüğü küçüğü olmaz, kapsamlısı kapsamsızı olmaz, doğrusu yanlışı olmaz. İnternette merdiven altı iş yapan bir firma hatta şahıs bile kendini holding gibi gösterebileceği gibi isim yapmış bir holding de sıradan bir çalışmayla farkını ortaya koyamayabilir. Son kullanıcıların önünde hazır reklamlar, doğal arama sonuçlarıyla beliren firmalar vardır. Dolayısıyla bir kere satın alacağı ürün ya da hizmet için işin ehlisini araştırma gereği duymayabilir. Dolayısıyla reklam biçiminiz ve web siteniz insanlara uygun değilse o an kaybetmiş olabilirsiniz. Belki de sizi fiyat sormak ya da teklif almak için aramaya tenezzül etmeyecek belki de görmezden gelecektir.

Dolayısıyla web sitesi tasarımı konusunda olsun Google Reklam’ larının yapılış ve yayınlanış şekline göre olsun işini bilen ve kökü sağlam temellere dayanan bir firmayla çalışmak doğru olandır. Fakat piyasada bu iş için bulunanların çoğu bilgi açısından yetersiz. Yetersizliklerini kapatmak için de mantık dışı promosyonlarla güven kazanma ve müşterileri ellerinde tutma yoluna girmektedirler.

Google yeni açılan reklam başına her firma için tek sefere mahsus 100 TL’ lik promosyon verir ve bunu o reklam veren firma için tekrarlamaz. Bu verilen 100 TL’ nin amacı da insanların Google tarafından görevlendirilen yetenekli bir firma aracılığıyla bütçelerini zorlamadan ilk etapta Google Reklam’ ları konusunda fikir edinmeleri ve rekabet piyasasında yerlerini alıp müşteri trafiklerinİ artırmaları içindir. Bu süre zarfında Google Reklam’ larından geri dönüş alan firma kazançlı çıkacağını düşüneceğinden zaten reklama devam edecektir. Yeni bir promosyona ihtiyaç duymaz.

Google tarafından verilmeyen bu ekstra promosyon ve imkanlar reklam firmaları tarafından kesinlikle verilemez.

Piyasada duyurulan her 500 TL’ lik ödemeye 100 TL’ lik reklam bütçesi hediye, bir senelik reklam giderinizi peşin yatırın ev hediye edelim vaadleri doğru olabilir. Söyledikleri gibi size bu imkanları sağlayabilirler fakat kendilerinden veremeyecekleri için o hediye sandığınız hizmetler aslında kendi verdiğiniz paranın içine yedirilmiş şekilde size sunulmaktadır. Bu tarz hizmet verdiğini söyleyen firmalar sizden reklam için harcayacaklarını söyleyip aldıkları paranın bir kısmını kar olarak kendilerine ayıran, varsa verdikleri paneli de kendileri doldurarak sizlere sunan firmalardır.

Google, bir seferliğine yeni reklam açan ya da açılması için bir firmayla anlaşan müşteriye 100 TL’ lik reklam tanıma promosyonu verir. Onun dışında Google peşin çalışır. Ancak parası olan reklam yapabilir. Google’ ın sağlayamadığı hizmeti de insanlar ya da reklam ajansları size hiç sağlayamaz. Dolayısıyla daha önce de söylediğimiz gibi aldığınızı sandığınızı ekstra reklam bütçeleri aslında sizin verdiğiniz bütçenin içine yedirilmiş olarak sunulan reklam bütçeleridir.

Esin Pişkiner

Yardım Merkezi

Rehber Yazılarımızla Google'ı Öğrenin

Rehber makalelerimizle bilgi edinebilir, hizmet almak istediğiniz konuları önceden keşfedip alacağınız sonuçları öngörebilir, Google'ı tanıyabilirsiniz.

İnternet sitemizi kullanarak Gizlilik Sözleşmesini ve KVKK Politikamızı kabul etmiş olursunuz.