Google Reklam - info@reklamgo.com - 444 30 51

Müşteri Paneli
Google Adwords, Google Reklamları

7/24 DESTEK MERKEZİ

444 30 51

Google Reklam Bütçemi Arttırmam Geri Dönüş Oranını Arttırır mı?

Google Reklam Bütçemi Arttırmam Geri Dönüş Oranını Arttırır mı?

Google reklamları insanlara ulaşabileceğiniz oldukça etkili bir yoldur. Reklam vermek için bu alanı tercih edebilirsiniz. Google ile daha geniş bir kitleye ulaşabilmeniz mümkün hele gelir. Üstelik ayırdığınız bütçenin size olumlu geri dönüşleri olacağından da emin olursunuz.

Google reklamı için ayırdığınız bütçenin yüksekliği reklamınızın daha çok kişiye gösterileceği anlamına gelir. Yani tanınırlığınızı bu şekilde arttırmanız mümkündür. İnsanlar internette oldukça fazla zaman geçirirler. Dolayısıyla vereceğiniz reklamların internet üzerinde olması sizin için avantajlı olacaktır. 

Google Reklamı Nedir?

Belirli bir bütçe karşılığında reklam verebileceğiniz bir sistem geliştiren Google, bu anlamda oldukça büyük ilgi görmüştür. Bu ilginin sebebi ise reklamların kısa sürede amacına ulaşmasıdır. Bir internet araştırması sırasında gördüğünüz reklamlar sizi hiç rahatsız etmeden görsel hafızanıza yerleşir. O an reklama tıklama isteği duyarsınız. Bunun yanında hafızanıza yerleşmiş olan görsel sayesinde markayı benimsersiniz.

Tüm bu nedenlerden dolayı Google aracılığı ile hedef kitleye yönelik etkili reklam yapabilme şansınız olur. Üstelik bütçenize göre reklam seçimi yaparsınız. Ayırdığınız bütçe ne kadar fazla olursa reklamınız o kadar çok kişiye ulaşır. Bu ulaşma oranı, elbette size kazanç artışı ile geri dönecektir.

Google Reklam Bütçesi Nedir?

Google'a reklam verebilmek için belirli bir ücreti ödemeniz gerekir. Ücreti belirleyen ise reklamınızın ne kadar kişiye ne kadar süre ile gösterileceğidir. Bu anlamda firmalar için güzel bir reklam alanı doğmuştur. Televizyon ve radyo reklamlarının geri plana düştüğü bu dönemde Google reklamları ön plana çıkmıştır.

Bazen firmalar reklam için bütçeyi gereksiz görebilir. Bunun için ücret ödemek istemeyebilir. Ancak bu düşünce kesinlikle yanlıştır. Reklam bütçesi, aynı zamanda kazancınıza yapacağınız bir yatırımdır. İsminizi duyurmadığınız sürece insanların yaptığınız işlerden haberi olmaz. Dolayısıyla istediğiniz yükselişi bir türlü yakalayamazsınız.

Google Reklamları İçin Ne Kadar Bütçe Ayrılmalıdır?

Bütçe konusu tamamen sizin reklamdan beklentinize bağlıdır. Eğer deneme amaçlı bu reklamları vermek istiyorsanız küçük bir bütçe ile başlangıç yapabilirsiniz. Ancak hedefiniz büyükse, küçük bütçeler işe yaramayabilir.

Google reklamları için ayrılan bütçe reklamınızın ulaşacağı kişi sayısıyla doğru orantılıdır. İnsanlar bu reklamları görüp görsellere tıkladıklarında, reklam amacına ulaşmış olur. Bu etkiyi sağlayabilmek için Google reklamlarına ayırdığınız bütçe konusunda cömert davranmanız gerekir.

Bu reklamların size olumlu geri dönüşler getireceğinden emin olabilirsiniz. Bugün, internet ortamı, reklam vermek için en doğru platform haline gelmiştir. Eğer fazla sayıda insana ulaşmak gibi bir hedefiniz varsa, Google reklamları ile işe başlayabilirsiniz.

Google Reklamı Vermenin Avantajları Nelerdir?

  • Google reklamları hedef kitleye göre gösterilir. Yani ürününüzle ya da hizmetinizle ilgilenme potansiyeli olan kişiler reklamınızı görür. Böylece reklamın başarılı olma olasılığı artar.
  • Ayırdığınız bütçe kadar etkili bir reklama sahip olursunuz.
  • Google reklamları insanların dikkatini çekme konusunda çok başarılıdır.
  • Reklamlarınızın gösterilme oranını attırmak istiyorsanız daha fazla bütçe ayırarak bunu sağlayabilirsiniz. 
  • Geniş bir kitleye hitap etmenin yolu Google reklamlarından geçer. Yerel reklamlar ile bu etkiyi sağlamanız güçtür.
  • Google reklamlarına ayırdığınız bütçe, kazanç olarak size fazlasıyla geri döner.
  • Markanızı büyütmek için Google reklamları oldukça faydalı olacaktır.

Neden Google Reklamı Vermeliyim?

Bir firma olarak büyümenin yolu reklamların etkisinden faydalanmaktan geçer. Çağımızın reklam ağı da internet ortamı olmuştur. Günümüzde Google, fazla sayıda insana ulaşabilmenin en etkili yolu haline gelmiştir.

Google reklamları için ayırdığınız bütçe ise reklamınızın etkisini belirleyen bir unsurdur. Dolayısıyla daha fazla reklam bütçesi ayırarak daha fazla olumlu geri dönüş elde edebilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

Yardım Merkezi

Rehber Yazılarımızla Google'ı Öğrenin

Rehber makalelerimizle bilgi edinebilir, hizmet almak istediğiniz konuları önceden keşfedip alacağınız sonuçları öngörebilir, Google'ı tanıyabilirsiniz.

İnternet sitemizi kullanarak Gizlilik Sözleşmesini ve KVKK Politikamızı kabul etmiş olursunuz.