Google Reklam - info@reklamgo.com - 444 30 51

Müşteri Paneli
Google Adwords, Google Reklamları

7/24 DESTEK MERKEZİ

444 30 51

Google Adwords Profesyoneli Kimdir?

Google reklam türleri her yönüyle gerek Google Adwords olsun gerek içerik ağlarında reklam vermek olsun aslında her vatandaşın yapabileceği reklam türleridir.

Google, kendİ sayfasından insanları reklam açmak konusunda yönlendirir. Dolayısıyla Google’ ın kendi sayfasına girip aşamaları izleyen herkes reklam açabilir.

Fakat Google’ ın reklam dünyası söz konusu olunca çok fazla kriteri vardır. Bu kriterlerin, kuralına uygun yapılması durumunda Google hem siteyi daha çok tanıyıp onaylayacak hem de Google reklam maliyetlerini minimize edecektir. Google reklamı açmak demek bu işi layığıyla yerine getirmek demek değildir. Açılan reklam, sonrasında fazlaca optimizasyon,  yenileme ve iyileştirme isteyecektir.

Bu aşamada devreye Google sertifikası almayı başarabilmiş, deneyimli reklam ajansları girmektedir. Kendisine başvuran müşterisinin sektörünü ve sitesini inceledikten sonra reklamı açar ve sonra yapacağı çalışmalara karar verir. Reklamın saatleri, yayınlanacağı yerler , yayınlanacağı günler , başlıca reklamda kullanılacak kelimeler yanında reklam kelimelerinin hedefe tam oturup oturmadığı, hangi kelimelerin o sektör için gerekli olup olmadığı ya da reklam bütçesini zorda bırakıp bırakmayacağı, popüleritesinin olup olmadığı araştırılır.

Google reklam politikasının işe yaraması mevcut siteyle de alaka teşkil ettiği için sitenin düzenlenmesi varsa hataları ya da fazlalıklarının düzeltilmesi sağlanır. Site içerisinde bulunan bilgilerin ve görsellerin o sektörle bütünlüğü önemlidir.

Google’ ın kendi sayfasına girilip bilinçsizce yapılan reklam açma çabalarının şimdiye kadar olumlu sonuçlar doğurduğu görülmemiştir. Bu nedenle Google,  insanlara bu konuda yardımcı olabilecek reklam ajansları tayin etmiştir. Google sertifikası eşliğinde danışmanlık ve profesyonel destek sağlayan ajanslar sayesinde reklamların Google tarafından değerlendirilmesi ve ilk sıralarda bulundurmaya tercih gösterilmesi mümkün olabilmektedir.

Sertifika sahibi olduğunu iddia edip bu işi yapanlar da, bırakın bir şirket sahibi olmayı evinde insanlara reklam açma yoluyla para kazananlar da mevcuttur. Yetki sahibi olmayan kişiler aracılığıyla açılan reklam, başta değer taşımadığı gibi daha sonraki süreçte herhangi bir profesyonel çalışma ve optimizasyonla taçlandırılmadığı için nedensizce kapatılır ya da gösterilmekte sıkıntı doğurur.

Dolayısıyla yetki sahibi ajanslar size doğru ve kaliteli hizmet vermek için kurulmuşlardır. London Creative, Google Adwords reklamlarında size profesyonel destek ve hizmet sağlayan kurumsal bir firmadır. Reklam çalışmanızın en doğru ve kazanç sağlamaya yönelik olduğundan emin olacağınız bir çalışma politikası izlemektedir. Şimdiye kadar aldığı ve yürüttüğü tüm çalışmaların üstesinden gururla gelmiş ve her zaman referanslarıyla övünmüştür.

Esin Pişkiner

Yardım Merkezi

Rehber Yazılarımızla Google'ı Öğrenin

Rehber makalelerimizle bilgi edinebilir, hizmet almak istediğiniz konuları önceden keşfedip alacağınız sonuçları öngörebilir, Google'ı tanıyabilirsiniz.

İnternet sitemizi kullanarak Gizlilik Sözleşmesini ve KVKK Politikamızı kabul etmiş olursunuz.