Google Reklam - info@reklamgo.com - 444 30 51

Müşteri Paneli
Google Adwords, Google Reklamları

7/24 DESTEK MERKEZİ

444 30 51

Google İle Yurtdışında Reklam

Google reklamları ile Türkiye çapını bırakın dünya çapında kendinizi ve firmanızı duyurabilirsiniz.

Kendi şehrinizde belirlenen kelimeler çerçevesinde size uygun saatler ve bölgeler çerçevesinde reklamınızın yayınlanması sağlanmaktadır. Bu reklamlar sizin bütçenizi kontrol ederek yapılmakta izin verdiğiniz ölçüde ve ulaşabileceğiniz alanlar sınırında reklamınız yapılır.

Kurumsal çalışmalarınız ve kapasiteniz genişlediği ölçüde Google reklamları için uygun gördüğünüz alanların sınırı da genişler. Tabiki bu reklama ayırmanız gereken bütçenin bir miktarın daha fazlalaşması anlamına gelir fakat bir yandan da arayan ve sizin müşteriniz olan insan sayısı artacağı için uzun vadede bu durum avantajınız olmakta yalnızca bulunduğunuz bölgede değil seçtiğiniz bütün bölgelerde tanınırlığınız artırmış olursunuz.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi Google’ ın sağladığı ve reklamlarınızın her yönüyle kontrolünü yapabileceğiniz Reklam Önizleme Aracı, Google reklamlarınızın Türkiye sınırları dışında yapılıp yapılmadığının kontrolü açısından işe yarayan bir kontrol mekanizmasıdır.

Yurt dışında reklam yine aynı şekilde hangi kelimelerin en çok aratıldığının ve hangi kelimelerin uzun vadede işe yarayıp müşteri akışı sağlayacağının tespitiyle yola çıkılarak yapılır.

Google'ın kullanıldığı her memleket, ülke şehir reklam yapmak için müsaittir. Yalnız bunun için düşünülmesi gereken reklam yapılan ülkenin diline uygun olarak çeviri yapılıp yapılmayacağıdır.

İngilizce her ülke için geçerli olan bir dildir. Genelde tavsiyemiz reklam yapılan bölgelerden geri dönüş o ülkenin dilinden olacağı için şirket içinde hiç kimsenin bilmediği ve dolayısıyla arama anında kimsenin cevap veremeyeceği dillerde reklam yapmamaktır. Önemli olan reklamdan görüp sizi arayan müşteriye ayrıntılı bilgi verebilecek kapasiteye ve dil yeterliliğine sahip olmaktır.

Bu nedenle İngilizce, dünya dili olduğu için tavsiyemiz reklam duyurusunun İngilizce olarak girilmesidir. Bu sayede arayan müşteriye düzgünce ve ayrıntılı bir şekilde bilgi verilir. İşler daha da kolaylaşır.

Yurt dışında reklam yapmak, yeterliliğiniz olması durumunda çok işe yarayan ve büyümenize yardımcı olabilecek yollardan birisidir ve şiddetle tavsiye ettiğimiz bir reklam şeklidir. Tabi ki arayan müşteriye cevap verebilecek kapasitede olup olmadığınız bu iş için çok önemlidir. Eğer sizi arayan müşteriye yeterince iyi hizmet verebilecek kapasitede değilseniz ya da alanınızdaki rakiplerinizle hem fiyat olarak hem de kalite olarak yarışamayacak durumdaysanız yurt dışı reklamlarına hiç girmemenizi tavsiye ederiz çünkü bu zaman ve para kaybetmekten başka bir anlama gelmez.

Esin Pişkiner

Yardım Merkezi

Rehber Yazılarımızla Google'ı Öğrenin

Rehber makalelerimizle bilgi edinebilir, hizmet almak istediğiniz konuları önceden keşfedip alacağınız sonuçları öngörebilir, Google'ı tanıyabilirsiniz.

İnternet sitemizi kullanarak Gizlilik Sözleşmesini ve KVKK Politikamızı kabul etmiş olursunuz.