Google Reklam - info@reklamgo.com - 444 30 51

Müşteri Paneli
Google Adwords, Google Reklamları

7/24 DESTEK MERKEZİ

444 30 51

Google'a Reklam Vererek Hangi Platformlarda Görünür Olurum?

Google'a Reklam Vererek Hangi Platformlarda Görünür Olurum?

Çoğu kişi yapmış olduğu işin, başkaları tarafından bilinmesini istemektedir. Bunun içinde farklı arayışları vardır. Bu arayışlardan en çok rastlananı şüphesiz olarak reklamlardır. Pazarlamacı ya da şirket sahipleri olan kişiler, Google reklamı hakkında pek çok haber duymuştur. Bu haberlerde şirket sahiplerinin ya da pazarlamacılarının odak konusu haline gelmektedir. Çünkü işin sonunda marka ya da hizmetin, geniş bir kitleye yayılması hedef alır. Google reklamları, yatırım getirisi olarak ön plana çıkar. Tercih eden kişilere de çok olumlu dönüşleri olmaktadır. Bu sebeple Google'a reklam veren kişiler pek çok platformda görünebilmektedir. 

Google Reklamlarının Faydaları

Google reklamlarını daha önce hiç kullanmayan kişiler, faydalarını öğrenerek daha ılımlı bir yaklaşım sunmaktadır. Google'da reklam yapılmasının faydaları şu şekilde sıralanabilir;

·         Google reklamları ölçeklendirme hizmeti sunar. Bu işletmeler için önemli bir alternatiftir. Bu da yarar sağlayacak bir reklamdan, mutlaka gelir elde edilebilir.

·         Google reklamları tıklama başına ödeme sistemi doğrultusunda ilerlediği için, ölçülebilir olmasını sağlamaktadır. Bu da neyin işe yarayıp, neyin yaramadığının görülmesini sağlar.

·         Google reklamları, birçok seçenek sunması itibariyle, esnektir. Kampanya ve reklam ulaşmak istenen hedef kitleye ulaşmayı sağlar.

·         Reklam uzatmaları kullanılması nedeniyle, daha akılda kalıcı olunmasını sağlar.

·         Gmail ya da Youtube üzerinde reklamı yayınlatarak, arama yapmayan kullanıcılara da ulaşmayı sağlar.

Bu faydaları göz önünde bulunduğu zaman, Google'a reklam vermemek, için, hiç bir neden yoktur. 

Google Reklamları Nasıl Çalışırlar?

Google reklamlarının çalışma prensibi son derece pratiktir. Aratılan anahtar kelime sorgusunda listelenmiş içeriklere ulaşılabilir. Bu aratılan anahtar kelime üzerinden ücretli bir reklam hedeflenebilir. Arama sonucunda karşınıza ilk olarak ücretli reklam içerikleri çıkar. Bu da diğerlerinden öne geçilmesini sağlar. Reklam verenler açısından, anahtar kelime üzerinden en üst kısımda çıkmak, harika bir durumdur. Bu oraya çok fazla ziyaret anlamına gelir. Çok fazla insan, Google aramalarında ilk olarak çıkan ilk sonuca yönelmektedir. Trafiğin büyük çoğunluğu da ilk sonuçlara yapılmaktadır.

Google'a Verilebilecek Reklam Türleri Nelerdir?

Google'a verilebilecek olan reklam türleri çeşitlendirilebilir. Bunlar;

·         Arama ağı reklamları

·         Görüntülü reklam ağı

·         Alışveriş reklamları

·         Video reklamları

·         Evrensel uygulama reklamları şeklindedir.

Müşterinin direk size ulaşmasını istiyorsanız, bunun için arama ağı reklamını tercih etmelisiniz. Arama ağı reklamları sayesinde, insanlar linke tıklama imkânı bulabilir. Bunun yanı sıra görüntülü reklam ağı, reklamlarınızın farklı web sitelerde görülmesini sağlar. Bu da erişimin daha fazla artması anlamına gelir. Alışveriş reklamları ise, Google arama motorunu kullananların en sık rastladığı reklam türündendir. İlk olarak 2017 yılında Google NZ'de tanıtılmıştır. Çevrimiçi satılan ürünlere somut bir şekilde ulaşmayı sağlar. Resim, fiyat ya da markanın URL'sinden ibaret olabilir. Video reklamları ya da Evrensel uygulama reklamları da tercih edilen türlerdendir. 

Google'a Reklam Vermeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Google' reklam vermeden bilinmesi gerek durumlar, ciddi bir yatırım kaybı oluşmasının önüne geçilmesi sağlar. İlk olarak dikkat edilmesi gereken durum olarak açılış sayfası gösterilebilir. Açılış sayfalarının kontrolü sağlanarak kötü bir deneyim oluşmasının önüne geçilebilir. Reklamlardan verim elde etmek isteyen kişilerini bu kontrolü çok iyi yapması gerekir. Diğer bir durum ise, anahtar kelime analizi yapabilmektir. Bu analizi yaparak kullanıcıların neyi nasıl aradığı konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda rekabet durumunun öğrenilmesinde de önemli bir yere sahiptir. Son olarak ise, anahtar kelime olarak seçilecek eşleşmeleri es geçmektir. Hiç ummadığınız kelimeler, çok fazla kullanıcının ulaşım sağlamasına yardımcı olabilir.

Yardım Merkezi

Rehber Yazılarımızla Google'ı Öğrenin

Rehber makalelerimizle bilgi edinebilir, hizmet almak istediğiniz konuları önceden keşfedip alacağınız sonuçları öngörebilir, Google'ı tanıyabilirsiniz.

İnternet sitemizi kullanarak Gizlilik Sözleşmesini ve KVKK Politikamızı kabul etmiş olursunuz.