Google Reklam - info@reklamgo.com - 444 30 51

Müşteri Paneli
Google Adwords, Google Reklamları

7/24 DESTEK MERKEZİ

444 30 51

Google Reklamları İle Nasıl Müşteri Kazanırım?

Google Reklamları İle Nasıl Müşteri Kazanırım?

Google Ads, işletmelerin web'de reklam oluşturup yayınlamasına olanak tanıyan belirli ürün ve hizmetleri arayan müşterileri tarafından keşfedilebilir hale getiren bir çevrimiçi reklamcılık platformudur. Potansiyel bir müşteri dünyanın herhangi bir yerinden bir ürün, restoran, hizmet veya herhangi bir şey aradığında, muhtemelen önce Google'da arayacaklardır. İş dünyasında Google Ads, trafiği artırmak, ürününüzü pazarlamak ve satış elde etmek için son derece başarılı bir araç olabilir. Google Adwords, işletme sahiplerinin Google arama sonuçları sayfalarında, YouTube videolarında ve ortak web sitelerinde reklam satın almalarına olanak tanıyan bir reklam ağıdır. Arama, işletme sahiplerinin arama sonucu sayfalarına reklam yerleştirmesine olanak tanır.

Google Ads Kampanyasına Sahip Olması Neden Önemlidir?

Bir AdWords kampanyası yürütmenin amacı, şirketinizin organik arama sonuçlarının yukarısındaki sponsorlu reklam bölümünde yer almasını sağlamaktır, böylece arama yapan kişinin gördüğü ilk şey bu olur. Google Ads'ün önemli olmasının sebebi ise;

 • Potansiyel müşterileriniz sunduğunuz ürünleri ve hizmetleri ararken işletmenizin Google arama sayfasında bulunmasını sağlar.
 • Metin, resim ve video şeklinde farklı reklam biçimleri oluşturmanıza olanak sağlar.
 • Reklamlarınızın nerede gösterilmesini istediğinizi seçebilir ve optimize edebilirsiniz.
 • Reklamlara günlük ya da aylık harcamak istediğiniz para miktarına ve olası satış veya tıklama başına harcamak istediğiniz maksimum para miktarına karar verebilirsiniz.
 • Marka bilinirliği oluşturmanıza yardımcı olur.

Reklamlarınızın kaç kişiye gösterildiğini, web sitenizi ziyaret ettiğini veya işletmenizi aradığını görürsünüz. İnsanların belirli alt bölümlerini bile hedefleyebilirsiniz. Bir müşteri reklamınızı tıklamazsa veya bununla ilgili işlem yapmazsa, hiçbir şey ödemezsiniz. Google Ads'e kaydolmak ücretsizdir. Ve kendi bütçenizi kendiniz belirlersiniz, böylece maliyetleriniz reklamınızla neyi başarmaya çalıştığınıza bağlı olacaktır.

Google Adwords Kullanarak Müşteriler Nasıl Bulunur?

Müşteri bulmak, her işletme sahibi için en büyük zorluktur. Tüketiciler, satın alacakları ürün ve hizmetleri bulmak için çevrimiçi arama yapmaktadır. Ancak burada önemli olan işletmenizin Google aramalarında üst sıralarda yer almasıdır. İşletmenizin sıraladığı arama sonuçları listesinde üst sıralarda yer aldıkça, web sitenize daha fazla ziyaretçi gelecektir.  Google Ads platformunda başarılı olmak için göz önünde bulundurmanız gereken birkaç temel unsur vardır. Bunlar ise;

 • Kullanıcıları yani müşterilerinizi işletmenize çekebilmek için etkileyici bir web sitesi oluşturmak.
 • Neyi hedeflediğiniz çok önemlidir. Başlamadan önce mutlaka bir strateji oluşturun.
 • Önce küçük bir bütçe ile başlayın ve size olan getirisini test edin.

İnternet, pazarı ve pazar dinamiklerini yeniden tanımladı ve satın almayı, satmayı kolaylaştırmakla kalmadı, aynı zamanda işletmeler için her zaman, her yerde görünürlük sağlayan yeni bakış açıları açtı.

Google Ads'ün Yeni Müşterilere Ulaşmanıza Nasıl Yardımcı Olur?

Google Ads’ün iki ana ağı vardır: Arama ve Görüntülü Reklam. Arama Ağı, kullanıcılara zaten belirli ürün veya hizmetleri aradıklarında ulaşır. Görüntülü Reklam Ağı, dijital evrendeki çeşitli reklam biçimleriyle satın alma döngüsünün başlarında birinin dikkatini çekmenize yardımcı olur. Peki; Google Ads'ün Yeni Müşterilere Ulaşmanıza Nasıl Yardımcı Olur?

 • Google Adwords, müşterileriniz ne olursa olsun istedikleri zaman işletmenize ulaşılmasını sağlar.
 • Google Adwords yerel müşterinize güvenilir şekilde ulaşmanızı sağlar.
 • Google Adwords, arayanlara konumunuzu göstermenizi sağlar.
 • Google Adwords iletişim bilgilerinizi göstermenizi sağlar.
 • Google Adwords son derece belirli aramaları hedeflemenize izin verir.

Tüm bu faktörlerin yanı sıra Google AdWords size çok sayıda mobil optimizasyon seçeneği sunar ve hem metin reklamlar hem de resim reklamlarla hedeflemenize olanak tanır. Ayrıca tüm kampanyalarınızı tek bir gösterge tablosunda izlemek ve ölçmek için size tonlarca özelleştirilebilir seçenek sunar.

 

Yardım Merkezi

Rehber Yazılarımızla Google'ı Öğrenin

Rehber makalelerimizle bilgi edinebilir, hizmet almak istediğiniz konuları önceden keşfedip alacağınız sonuçları öngörebilir, Google'ı tanıyabilirsiniz.

İnternet sitemizi kullanarak Gizlilik Sözleşmesini ve KVKK Politikamızı kabul etmiş olursunuz.