Google Reklam - info@reklamgo.com - 444 30 51

Müşteri Paneli
Google Adwords, Google Reklamları

7/24 DESTEK MERKEZİ

444 30 51

Google Reklamları İçin Günlük Yada Aylık Ne Kadar Bütçe Gerekir?

Google Reklamları İçin Günlük Yada Aylık Ne Kadar Bütçe Gerekir?

Google reklamları için günlük veya aylık olarak dilediğiniz miktardan reklam bedeli belirleyebilirsiniz. Bu nedenle Google reklamları için hizmet bedeli belirlemek size bağlı olabiliyor. Veya tercihiniz doğrultusunda bu konuda kurumsal kimlikli ilgili web siteleri üzerinden de uzman desteği alabilirsiniz.

 Google reklamları araştırma uzmanları eşliğinde siteniz veya firmanız için Google reklamları için günlük veya aylık olarak net hizmet bedeli belirleyebilirsiniz. Google reklamları için pek çok firmalar tarafından günlük bütçe sunuluyor. Bu daha pratik olduğundan işletmeler tarafından da tavsiye ediliyor. Ancak bütçenizin yeterli olmaması durumunda aylık olarak da Google reklam ücreti belirleyebilirsiniz.

Bilmeniz Gerekenler

Google reklamları için günlük veya aylık bütçeniz konusunda bilmeniz gerekenler bulunuyor. Reklamlarınız kullanıcılar tarafından tıklandıkça günlük bütçenizden de ilgili hizmet bedeli otomatik bir şekilde düşürülüyor. Tarafınızdan belirlenen günlük veya aylık Google reklam bedelinin sona ermesi açısından ilk olarak reklam tıklamalarının gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Günlük ya da aylık Google reklam bedelinin belirlenmesinde gerekli hedeflerin belirlenmesi, planlamaların gerçekleştirilmesi, web sitesinin hangi kitlelere hitap edeceği yönünde stratejiler gerçekleştirilmesi gerekiyor. Google reklam türleri ise ayrıca birçok etkenlere bağlı olarak belirleniyor.

Google reklam ücretleri, kampanya çeşitleri, anahtar sözcüklere veya reklamların yer alacağı alanların özelliklerine göre belirleniyor. Google reklamlarında firmalar arasında rekabetler söz konusudur. Dolaysıyla reklam fiyatları gün boyu inişli çıkışlıdır. Bu nedenle Google reklamları ayrıca borsa işleyişine sahiptir.

Google Reklam Bütçesi Bitmemesi Durumunda Ne Olur?

Google reklam bütçenizin kalıcı olarak sona ermeme durumu söz konusu değildir. Dolaysıyla tercihiniz doğrultusunda Google reklam bütçenizin tamamen sona ermesi veya bir kısmının tükenmesi açısından öncelikle reklamlarınızın tıklanması gerekiyor.

Ya da dilerseniz günün belirli zaman dilimlerinde de reklam bütçenizin kademeli bir şekilde sona ermesi açısından da bazı planlamalar gerçekleştirebilirsiniz. Günlük bütçenizin sona ermemesi durumunda ise bakiyeniz bir sonraki güne otomatik bir şekilde devreder.

Bu duruma örnek olarak 80 TL oranında günlük bütçenizin söz konusu olması ve örneğin bu bütçeden o gün içerisinde 20 TL harcama yaptığınızda bütçeniz bir sonraki güne 100 TL olarak devrediyor ve o gün dilerseniz 100 TL günlük bütçe kullanabilirsiniz. Özet olarak toplam bütçenizin tamamen sona ereceği süreç boyunca Google reklamlarından faydalanabilirsiniz.

Google Reklam Fiyatları Hangi Faktörlere Göre Belirleniyor?

Yeni bir web sitesine veya kurumsal web sitesine sahip olduğunuzda ilk olarak web siteniz için en uygun Google reklamları almanız tavsiye edilir. Uygun Google reklamları web sitenizin karmaşık rekabetlerden sağlıklı ve hızlı bir şekilde arınmasını sağlar. Sitenizin daha geniş ve kalıcı müşteri kapasitesi elde etmesini sağlar.

Google reklam fiyatları birçok etkenlere bağlı olarak belirleniyor. Firmalar arasında yapılan rekabetler, kullanılan anahtar sözcüklere, sunulan kampanyalara göre belirleniyor. Ancak Google reklam fiyatlarını iyi düzeyde takip etmeniz tavsiye edilir. Çünkü Google reklamlarında zaman zaman değişiklikler söz konusudur.

Google Reklamları İçin Ödeme Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

·         Google reklamları için ödeme yaparken mutlaka kaliteli web sitesi tercih edilmelidir.

·         Web sitesi üzerinden en uygun Google reklam paketi satın alınmalıdır.

·         Web sitenizin Google reklam paketine uygun olup olmadığını gözlemlemeniz gerekiyor.

·         Google reklam hazır paketi birçok amatör web siteleri tarafından da sunuluyor. Bu siteler tarafından daha yüksek ücretlendirmeler söz konusudur. Bu nedenle en uygun fiyat tarifeleri sunulan web sitesi tercih etmelisiniz.

·         Google reklamları için ödemenizi yapmadan önce gerekli tüm eğitim programlarından faydalanmanız önerilir. Bu kapsamda Google reklamları hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi elde edebilirsiniz.

·         Google reklamlarını en iyi şekilde almanız önemlidir. Dolaysıyla bu hizmeti amatör web sitelerden almak yerine profesyonel web sitesinden almanız daha avantajlıdır.

Yardım Merkezi

Rehber Yazılarımızla Google'ı Öğrenin

Rehber makalelerimizle bilgi edinebilir, hizmet almak istediğiniz konuları önceden keşfedip alacağınız sonuçları öngörebilir, Google'ı tanıyabilirsiniz.

İnternet sitemizi kullanarak Gizlilik Sözleşmesini ve KVKK Politikamızı kabul etmiş olursunuz.