Google Reklam - info@reklamgo.com - 444 30 51

Müşteri Paneli
Google Adwords, Google Reklamları

7/24 DESTEK MERKEZİ

444 30 51

Google Reklamları İçin Ne Kadar Bütçe Ayırmalıyım?

Google Reklamları İçin Ne Kadar Bütçe Ayırmalıyım?

Google reklamları çeşitli nedenlere bağlı olarak gün boyu inişli çıkışlı olabiliyor. Dolaysıyla Google reklamları bir tür borsa işleyişi üzerinden belirleniyor. Bu nedenle firmanızın reklamlarını Google üzerinden gerçekleştirmek istediğinizde uygun reklam fiyatından faydalanmak açısından çeşitli reklam stratejileri belirlemeniz önemlidir.

Bu kapsamda Google reklamları için en uygun reklam bütçesi ayırmanızda faydalar bulunuyor. Google reklamları için tercihiniz doğrultusunda kurumsal web siteleri üzerinden de sunulan hazır reklam paketlerinden satın alabilirsiniz. Uygun fiyat tarifelerinden sunulan Google reklam paketleri arasında ekonomik bütçenize hitap eden paketi site üzerinden 7/24 satın alabilirsiniz.

Google Reklam Paketi Nedir?

Google reklam paketi kurumsal firmanızın Google üzerinden sunduğu reklamlar için alınan bir hizmet bedelidir. Bu hizmet modeli için ilgili sitelerden toplamda 4 aşama üzerinden reklam paketi satın alabilirsiniz. Site üzerinden uzmanlar eşliğinde Google reklam aşamaları hakkında gerekli analizleri ve değerlendirmeleri kusursuz ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bu aşamada ilk olarak Google reklam araştırma uzmanı tarafından firmanız için en uygun bütçeli Google reklamları hakkında kapsamlı bir şekilde araştırmalar gerçekleştirilir. Sonrasında gerekli optimasyon hizmetleri sunulur. Bu aşamada günlük, haftalık ve aylık zaman dilimleri boyunca firmanızın geçmişteki reklam performansı ve gelecek dönemdeki gözde olacak yeni sözcükler üzerinden gerekli değerlendirmeler gerçekleştiriliyor.

Uygulama Ve Raporlama

Google reklamlarında uygulama ve raporlama işlemi doğrudan kurumsal web siteniz tarafından ek ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Google reklam sunabilmek açısından ön araştırma verileri neticesinde gerekli planlamalar gerçekleştirilerek Google Adwords reklam katalogları hazırlanır.

Raporlama işleminde ise firma kurucularının veya yöneticilerinin doğrudan performansı gözlemlemesi açısından Google Ads ya da Google Analyticks uygulamaları site tarafından yüklenerek firma yetkililerine gerekli eğitim programları sunuluyor. Bu aşamadan itibaren firma kurucu veya yöneticileri Google reklamlarını daha kolay ve daha pratik bir şekilde analiz edebiliyor.

Google Reklamları Ücretleri Ne Kadardır?

Google reklamları hizmet bedeli ülkeler arasında farklılık gösteriyor. Bu nedenle ülkemizde Google reklamları hizmet bedelleri ortalama olarak minimum 7 kuruşla 10 TL aralığında değişebiliyor. Ancak 10 TL üst sınır değildir. Dolaysıyla büyük ölçekli firmalar açısından Google reklam ücreti 10 TL üzerinde olabiliyor.

Google reklam ücretleri firmalar arasında yapılan rekabetler sonucunda net bir şekilde belirleniyor. Bazı durumlarda rekabetlerin erken sürede sona ermesine bağlı olarak düşük seyirde ücretlendirme yapılabiliyor. Ülkemizde de birçok firmalar tarafından Google reklam paketi tercih ediliyor.

Hazır Google reklam paketi daha pratik olduğundan firmaların işini daha da kolaylaştırıyor. Google reklam ücretleri ayrıca her yıl değişkenlik gösterebiliyor. Fakat geçmiş dönemlere oranla bugün her bütçeye hitap edecek düzeydedir.

Google Reklam Ücretlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Google reklam ücretlerinde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunuyor. Google reklam paketleri internet dünyasından birçok web siteleri üzerinden satışa sunuluyor. Ancak amatör web siteleri tarafından bu paketler piyasa fiyatından daha yüksek fiyatlardan satışa sunuluyor. Bu da kullanıcıların ekonomik yönden dezavantajlı olmasına sebep oluyor.

Google hazır reklam paketleri ayrıca tek başına işe yaramayabiliyor. Firmaların ayrıca ilgili kurumsal web sitesinden Google reklam analizleri ve eğitim programları hakkında da detaylı bir şekilde ön bilgiler elde etmelidir. Google reklam paketlerinden en uygun paketin satın alınması firmaların maliyet açısından avantajlı olmasını sağlar. Dolaysıyla kurumsal firmanız için hazır Google reklam paketi satın almak istediğinizde amatör web siteleri yerine, kaliteli ve kurumsal bir kimliğe sahip olan web sitesi tercih edebilirsiniz.

Google Hazır Reklam Paketleri Avantajları Şunlardır;

·         Firmaların daha hızlı bir şekilde Google reklamlarında yer almasını sağlar.

·         İşletmelerin kısa yoldan ve en uygun fiyat tarifesinden Google reklam paketine sahip olabiliyor.

·         Ek ücretler ödenmeden Google hazır reklam paketi satın alınabiliyor.

·         Firmalar aynı zamanda ek ücretler ödemeden Google reklamları konusunda gerekli tüm temel eğitimlerden faydalanabiliyor.

·         Firmalar Google hazır reklam paketini 7/24 satın alabiliyor.

·         Google hazır reklam paketinde ödemeler tüm kredi kartları üzerinden yapılabiliyor.

Yardım Merkezi

Rehber Yazılarımızla Google'ı Öğrenin

Rehber makalelerimizle bilgi edinebilir, hizmet almak istediğiniz konuları önceden keşfedip alacağınız sonuçları öngörebilir, Google'ı tanıyabilirsiniz.

İnternet sitemizi kullanarak Gizlilik Sözleşmesini ve KVKK Politikamızı kabul etmiş olursunuz.