Google Reklam - info@reklamgo.com - 444 30 51

Müşteri Paneli
Google Adwords, Google Reklamları

7/24 DESTEK MERKEZİ

444 30 51

Google Reklam Kontrol Paneli

Google Reklam ’larınızın işleyişini ve takibini verdiğiniz reklam şirketi ya da google reklamları konusunda bilgi sahibi olduğunu söyleyen kişinin bu iş için yeterli olup olmadığını anlamanızın birkaç yolu vardır.

Öncelikle reklamlarınızın performansı ve insanların size müşteri olarak hangi oranda döndüğü bu konuda size fikir vermektedir. Daha sonra Google reklamlarınızın sıralama olarak insanların dikkatini çekebilecek yerlerde çıkıp çıkmadığı, sektör rekabetinde rol oynayıp oynayamadığı önemlidir.

Google reklamlarınızı, işini bilen birine emanet etmek ve teknik olarak sizi zorlayabilecek konularda kafanızı yormamak en doğal hakkınız. Reklamların birçok krıteri ve optimizasyonu olduğunu düşünürsek profesyonel bir ajansla çalışmanız da en doğrusudur zaten. Fakat önemli olan karşınızdaki kişinin, reklamlarınızı ve daha da önemlisi sizin işinizi ve müşteri akışınızı dolayısıyla gelirinizin performansını elinde tutan kişilerin gerçekten Google reklamları konusunda profesyonel olup olmadıkları konusunda emin olmanızdır.

Bu konuda emin olmanızın en kolay yolu sizi Google reklamları konusunda bilgilendiren ve bu konuda kendileriyle çalışabileceğinizi söyleyen şirkete, şahsa vs size kontrol paneli sistemi sunup sunmayacağını sormanızdır.

Kontrol paneli reklamınızın yapıldığı kelimelerin her biri için size ne kadar geri dönüş sağlamış olduğunu, ne kadar tıklandığını, size ne kadar maliyet doğuracağını gün bazında anlık görebileceğiniz bir sistemdir.

Bahsedilen, bazı kendi çapında çalışan kişilerin ya da ajansların sunduğu gibi basit bir tablo ile sunulan bilgi çizelgesi değildir. Google verilerinden direk olarak çekilen bilgilerin size sunulmasıyla her detayı bilmenizi sağlayacak bir sistemdir bu.

Google tarafından size doğru çalışmaları sunacağı referansla bildirilmiş ajanslar size her ayrıntıyı gösteren, verdiğiniz her kuruşun Google Reklam’ına harcandığından emin olacağınız kontrol paneli bilgilerinizi size sunacaklardır.

Kontrol panelinde reklama ayırdığınız bütçe de görülmektedir. Dolayısıyla bu sistemle paranızın nereye gittiğini, ne kadarının reklama ayrıldığını görebilirsiniz.

Kendi çapında çalışan ve hiçbir profesyonelliği olmayan kişiler veya şirketler sizden reklam için harcayacaklarını söyleyip aldıkları paraları bölebiliyorlar. Bir kısmını kendi komüsyonları olarak ayırıp ayırdığınız bütçenin yalnızca küçük bir bölümünü reklama yatırabiliyorlar. Dolayısıyla reklamınız, olması gerekenden erken bitiyor ve verimsiz sonuçlar doğuruyor. Bir süre sonra reklamlardan geri dönüş almamaya dolayısıyla reklam vermek konusunda tereddüt yaşamaya başlıyorsunuz.

Sonuç olarak verimin düşmemesi, olması gereken şekilde uzun vadede bütçenin dayanması ve en önemlisi insanların birbirine karşı dürüst davranmaları için Kontrol Paneli, Google reklamları konusunda hakkınız olan ve önem taşıyan bir hizmettir.

Esin Pişkiner

Yardım Merkezi

Rehber Yazılarımızla Google'ı Öğrenin

Rehber makalelerimizle bilgi edinebilir, hizmet almak istediğiniz konuları önceden keşfedip alacağınız sonuçları öngörebilir, Google'ı tanıyabilirsiniz.

İnternet sitemizi kullanarak Gizlilik Sözleşmesini ve KVKK Politikamızı kabul etmiş olursunuz.