Google Reklam - info@reklamgo.com - 444 30 51

Müşteri Paneli
Google Adwords, Google Reklamları

7/24 DESTEK MERKEZİ

444 30 51

Neden Google'da Reklam?

Google şu an herkesin internet giriş sayfası. Bir sektörde çalışıyorsanız, o işin sahibiyseniz vs, google aramalarında o sektörle ilgili sonuçlar varsa ve siz çıkan sonuçlar arasında yer almıyorsanız bu büyük eksiklik sayılıyor artık.

Herkesin herşeyi Google arama motorunda aradığı ve tüm işlerini bu arama motoru sonuçlarından yola çıkarak gördüğü günümüz koşullarında bu teknolojiden geri kalmamanız için Google da ciddi bir sektör ve rekabet ortamı haline gelmiştir.

Kişi o an ihtiyacı olan ya da merak edip faydalanmayı düşündüğü bir sektörü Google da aradığında rakiplerinizle birlikte en ön sıralarda görünmenizi ve araştırıcının sizi bulmasını amaçlayan bir yapı Google Arama Motoru çalışması. Bu sayede sizi tanıyan, sizi bilen ve size gelmeyi alışkanlık haline getirmiş müşteriler dışında hiç tanımadığınız belki de tanıma fırsatını normal şartlarda hiç bulamayacağınız insanlarla tanışma ve onları müşteriye çevirme imkanı bulmuş olursunuz.

Google aramalarında Google‘a reklam vermek dışında da var olabilirsiniz. Buna kısaca doğal arama sonuçlarında yer almak diyebiliriz. Ama bu çalışma tamamen farklı, zaman alan, zahmetli ve garantisi olmayan bir süreçtir. Dahası sektörünüz için bu çalışmada geç kalınmış olabilir. Bu durumda rakipleriniz arasında yer almak ve görünürde olmak için kullanacağınız en büyük koz Google Reklam hizmetinden yararlanmak olacaktır.

İlk etapta daha fazla insan tanımak, dolayısıyla daha fazla müşteri yakalamak amaçlı olan bu sistem sadece prestij ve tanınabilirlik olarak da kullanılmaktadır. Google reklamları ile kendi reklamını yapan ve bunu süreklilikle taçlandıran iş sahipleri hiç de az değildir. İnsanlar kısa vadede geri dönüş alamasa bile Google ‘daki varlığında ısrarcı olarak sektörde var olduğunu ve kendine göre iddiası olduğunu belirtmiş olur. Uzun sürede Google reklamlarından geri dönüş alamamak ise söz konusu bile değildir.

Esin Pişkiner

Yardım Merkezi

Rehber Yazılarımızla Google'ı Öğrenin

Rehber makalelerimizle bilgi edinebilir, hizmet almak istediğiniz konuları önceden keşfedip alacağınız sonuçları öngörebilir, Google'ı tanıyabilirsiniz.

İnternet sitemizi kullanarak Gizlilik Sözleşmesini ve KVKK Politikamızı kabul etmiş olursunuz.