Google Reklam - info@reklamgo.com - 444 30 51

Müşteri Paneli
Google Adwords, Google Reklamları

7/24 DESTEK MERKEZİ

444 30 51

Google Reklamı ve Önemi Nedir?

Google Reklamı ve Önemi Nedir?

Web sitesi sahipleri ve e-ticaretle uğraşanlar için Google reklamları büyük bir önem taşır. Google reklamı sizin sitenizi arama listelerinde üst sıralara taşıyabilecek olan bir uygulamadır. En kısa sürede sitenizi büyük bir kitleyle buluşturabilmenin en önemli yollarından birisi bugün en yaygın kullanılan arama motoru olan Google reklamlarından yararlanmaktır. Arama yapan kişiler hemen her konuda Google'a başvurur. Genel olarak da önlerine açılan sayfaların ilk başta olanına bakmakla yetinir. Hatta bu sayfanın en üstündeki öneriler dışındakilerin dikkate alınması da beklenemez. Bu da Google reklamının ne kadar önemli olduğunun bir göstergesidir. Çünkü arama yapanların önüne ilk önce Google reklamı yapanların siteleri gelecektir. 

Google Reklam Çeşitleri Nelerdir?

Google'a nasıl reklam verilir diye soracak olursanız bundan birden fazla yöntemi vardır. Hem kelimeler hem de görselliğin önemli olduğu reklamcılık alanından en etkili şekilde faydalanmak için mutlaka bu reklamlara önem vermelisiniz. İlk reklam çeşitlerinden birisi anahtar kelimeler aracılığıyla verilen reklamlardır. Reklamlarınızı verirken sizin alanınızla ilgili en yaygın kullanılan kelimeleri dikkate almalı ve ona göre bir reklam vermeye çalışmalısınız. Arama yapan kişileri sizin verdiğiniz reklamdaki kelimelerle eşleşirse sizi Google arama motorunun üst sıralarından kimse indiremez. 

Görüntülü Reklam Ağı

Kendi alanınızdaki diğer firma ve rakipleri elemek ve onların önüne geçmek için görüntülü reklam ağından faydalanabilirsiniz. Firmanız ya da sunduğunuz hizmetlerle ilgili görüntü ve videolardan oluşan reklamlar aynı anda pek çok sayfada birden görüntülenebilir. Bu durumda potansiyel müşterilerinizden çok iyi bir geri dönüş alabilirsiniz. 

Yeniden Pazarlama (Remarketing) Yöntemi

Daha önceden sizin sayfanıza ya da sitenize girmiş olan kullanıcılara ulaşmanın bir diğer yöntemi de yeniden pazarlama yöntemidir. Google size bu konuda otomatik olarak bazı teklifler de sunabilir. Bunlardan faydalanarak çok daha ekonomik bir şekilde stratejik olarak potansiyel müşteri kitlenizin önüne çıkmanız mümkündür. Google'daki kampanya ve projelerden faydalanabilir ve müşterilerinize doğru zamanda ve doğru yöntemlerle tekrar tekrar ulaşabilirsiniz.

Youtube Reklamcılığı 

Reklamlarınızı yayınlamanın en etkili yöntemlerinden birisi de videolar aracılığıyla Youtube reklam ayağından yararlanmaktır. Siz video izlerken sürekli reklam çıkmasından rahatsız olabilirsiniz. Ama potansiyel kitlenize ara sırada kendinizi hatırlatmazsanız sürekli bir satış yapmanız ve her zaman gündemde ve akılda kalmanız mümkün değildir. Bunu sağlamanın en etkili yöntemlerinden birisi de Youtube reklam ağının sağladığı faydaları kullanmaktır.

Ürünleri Listeleyerek Reklam Yapma

Sunduğunuz hizmetler ya da sattığınız ürünlerle ilgili hatırlatmalara dayanan bir Google reklamcılık türü de ürün listelemedir. Bundan faydalanarak sunduğunuz ürünlerin her birisi için farklı bir reklam oluşturma derdinden kurtulabilirsiniz. Bu yöntemle promosyon mesajı, ürünün başlığı ya da resmi, markanın ve mağazanın adı ürünlere eklenerek reklam yapılabilir. 

Mobil Reklam Ağının Avantajları

Sanal ya da dijital reklamcılığın en önemli ayaklarından birisi de mobil reklam ağı yöntemidir. Bu reklam uygulamasında ise sizin için hazırlanan reklam, görüntü ve içeriklerin mobil cihazlara uygun hale getirilmesi yöntemi kullanılır. Bugün herkesin hayatının en önemli parçalarından birisi haline gelen mobil cihazlara ulaşmayan reklamlar etkili olamaz. Sizin adınızın mobil cihazlara ulaşması için yapılan reklam yöntemleri de son derece başarılı sonuçlar verir. Eğer reklamlarınız mobil cihaz ve bütün sistemler için uygun değilse ve doğru ve etkileyici bir şekle görüntülenemiyorsa müşteri kitlenize doğru ve hızlı bir şekilde ulaşamazsınız. Bu yüzden dijital reklamcılığın önemli bir ayağı olan mobil cihazlara göre reklam yapma uygulamasından da faydalanmalısınız. 

Yardım Merkezi

Rehber Yazılarımızla Google'ı Öğrenin

Rehber makalelerimizle bilgi edinebilir, hizmet almak istediğiniz konuları önceden keşfedip alacağınız sonuçları öngörebilir, Google'ı tanıyabilirsiniz.

İnternet sitemizi kullanarak Gizlilik Sözleşmesini ve KVKK Politikamızı kabul etmiş olursunuz.