Google Reklam - info@reklamgo.com - 444 30 51

Müşteri Paneli
Google Adwords, Google Reklamları

7/24 DESTEK MERKEZİ

444 30 51

Hangi Arama Motorlarına Reklam Vermeliyim?

Hangi Arama Motorlarına Reklam Vermeliyim?

Gün ilerledikçe teknoloji hayatımızın en önemli parçalarından biri olmaktadır. Teknoloji sayesinde her zaman aklımıza takılan her şeye en kısa sürede hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabiliyoruz. Bunun üzerine arama motorlarında önümüze binlerce farklı ürün, site, firma reklamları çıkmaktadır. Artık reklam vermek arama motorları sayesinde çok basit ve kolay bir hâle gelmiştir. Arama motorlarına verilen reklamlar çok geniş bir kitleye ulaşmaktadır.

Özellikle büyük firmalar tarafından arama motoruna reklam verme konusu çok rağbet görmektedir. Bu noktada reklam vermek isteyen kişiler en popüler arama motorlarını tercih etmeye özen gösterirler. Günümüzde en popüler olan arama motoru ise Google'ın arama motorudur. Google'ı büyük küçük herkes kullanmakta ve bunun yanı sıra Google çok geniş bir kitle yelpazesine sahip olmaktadır. Eğer hangi arama motoruna reklam vermeliyim sorusuna cevap arayanlardan iseniz ilk sırada size Google arama motorunu tercih etmeniz gerektiğini söyleyebiliriz.

Reklam Modelleri Nelerdir?

·         Arama Ağı Reklam Modeli

Bu reklam modeli sizin vereceğiniz reklamın direkt olarak arama ağında yapılan sonuçlarda sizin sitenize yönlendirme yapar.

·         Görüntülü Reklam Ağı Modeli

Bu reklam verme modelinde ise kullanıcılar direk olarak rakamını yaptığınız ürünü arama gereğinde bulunmaz. Her hangi bir internet sitesinde gezinirken reklamlarınız önlerine çıkar.

·         Alışveriş Reklamı Modeli

Bu reklam modeli ise ürünümüze ait olan envanteri kullanarak arama motorunun alışveriş kısmında kullanıcıların önüne çıkmasını sağlamaktadır.

·         Youtube Reklamları Modeli

Bu reklam modeli günümüzde çok rağbet gören reklam modeli olarak ikinci sırada yer almaktadır. Youtube çok ilgi gören bir sitedir. Bunun yanı sıra çok geniş ve her yaş grubuna hitap eden bir kitleye sahiptir. YouTube'a birçok şekilde reklam verebilirsiniz. Bunun için özellikle video çekmeniz gerekmemektedir. YouTube reklam modelini kullanırken arama ağı reklamı ve görüntülü reklam gibi seçenek haklarınız vardır.

·         Yeniden Pazarlama Reklam Modeli

Bu reklam modeli ise günümüzde oldukça popüler olan bir modeldir. Kullanıcıların yaptığı arama geçmişleri, herhangi bir konuşma esnasında yazdığı yazılarda kullanılan kelimelerden esinlenerek kullanıcıların önlerine reklamlar çıkartmaya yönelik bir çalışmadır. Herhangi bir zamanda sitenizi ziyaret etmiş bir kullanıcının zaman geçtikçe önüne reklamlarınız çıkar ve ilgisini çeker.

 

 

Reklam Vereceğim Arama Motorunu Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

İlk olarak en çok kullanılan ve popülerliğini sürekli koruyarak arttıran arama motorlarını tercih etmeye özen göstermelisiniz. Arama motorunun ölçeklendirilebilir olmasına özen görmeye çalışmalısınız. Çünkü Google gibi ölçeklendirilebilir arama motorları çok cüzi bir reklam ücreti ile yüksek miktarda kâr elde etmenizi temenni etmiştir.

Google'ın arama motoruna reklam vererek bir yıl içerisinde milyonlarca dolar harcamış bile olsanız bunun kat kat fazlasını kazanırsınız.  Seçeceğiniz arama motorunun esnek bir reklam yapısına sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Esnekliğin yanı sıra farklı reklam seçenekleri barındıran arama motorlarını tercih etmek hedefinize daha hızlı ve kısa yoldan ulaşmanızı sağlayacaktır. En çok tıklanmaya sahip olan arama motorları reklamlarınızın daha görünür olmasını sağlayacaktır. Günümüzde internet kullanımı fazladır bu sebeple İnternet üzerinden alışveriş çok rağbet gören bir yöntemdir.

Örnek olarak internet kullanımı olmadığını varsayın ve evinizin yanında bir kıyafet mağazası var bu mağaza müşteri toplamak için mutlaka duvarlara ilan asmalı, daire kapılarına el broşürü dağıtmalı veyahut televizyon kanalları üzerinden reklam vererek tanıtım yapmalıdır. Fakat internet kullanımı sayesinde bu tarz uğraştırıcı unsurlar ortadan tam anlamı ile kalkmıştır. Unutmayın ki size rakip olan kişiler de bu özelliklere sahip olan Google'ın arama motorunu kullanarak çok büyük kazançlar elde ediyorlar. 

Yardım Merkezi

Rehber Yazılarımızla Google'ı Öğrenin

Rehber makalelerimizle bilgi edinebilir, hizmet almak istediğiniz konuları önceden keşfedip alacağınız sonuçları öngörebilir, Google'ı tanıyabilirsiniz.

İnternet sitemizi kullanarak Gizlilik Sözleşmesini ve KVKK Politikamızı kabul etmiş olursunuz.