Google Reklam - info@reklamgo.com - 444 30 51

Müşteri Paneli
Google Adwords, Google Reklamları

7/24 DESTEK MERKEZİ

444 30 51

Googlea Reklam Vermenin Avantajları Nelerdir?

Googlea Reklam Vermenin Avantajları Nelerdir? 

Google reklam ajansı ile çalışarak reklam vermek birçok firma tarafından tercih edilen firma bilinirliğine önemli ölçüde katkı sağlayan bir yöntemdir. Özellikle kısa vadede önemli bir tanıtım sağlaması amacıyla ve firmaların bütçelerine uygun reklam seçenekleri bulunması sebebiyle oldukça uygun bir reklam seçeneğidir. Dünya genelinde tercih edilen bir yöntem olduğu için uluslararası hizmet veren firmalar için oldukça fayda sağlamaktadır. Bu konuda bilgisi olmayan firmaların uzman kişilerden yardım alarak uygun fiyatlı ve faydalı bir sonuç almaları mümkündür.

Google Reklamların Çalışma Prensibi Nedir?

Google'a reklam vermek isteyenlerin bu konuda çalışma prensibi hakkında bilmeleri gereken en önemli komu çeşitli algoritmalar kullanılarak firmaların web sitelerinin ilk sıralarda yer almasını sağlayacak çalışmalar yürütmekte olduklarıdır. Bu konuda hizmet almak isteyen firmaların bir Google Adwords hesabı açmaları sonrasında reklamlarının ne şekilde görüntüleneceği, nerelerde bulunacağı ve hedef kitleleri benzeri birçok soruya cevap vererek reklamlarının gösterilmesini isteyecektir.

İstekler doğrultusunda verilen bu reklamlar için öncelikle firmaların stratejinin önemli olduğunu bilmeleri gerekmektedir. Çünkü Google adwords kişilere kesin çözüm veren bir yöntem olduğu için bu yöntemi en verimli şekilde kullanabilmek adına strateji geliştirmenin gerekli olduğunu bilmeleri gerekmektedir.

Google'a Reklam Vermenin Avantajları

Google'a reklam veren firmalar bir hedef kitlesi belirlerler ve bu hedef kitlesi doğrultusunda istedikleri kişilere direkt olarak ulaşabilirler. Bunun yanı sıra reklamın herkese gösterilmesi dışında ücret yalnızca tıklama sayısına göre kesilmektedir. Böylelikle firmalar reklam verirken herkesin karşısına çıkabilir, ancak yalnızca sitesini ziyaret eden kişiler için ücret öderler.

Reklam verilecek bölgenin özel olarak seçilebilme ihtimali ise oldukça etkili olmakla birlikte bu konuda istenilen şehir, istenilen bölge ya da istenilen ülke için reklam vermek mümkündür. Reklam bütçesi konusu ise tamamı ile reklam verenin isteğine bağlı olarak bütçe kontrol edebilme özelliğine sahiptir. Hatta reklam verirken firma tarafından istenilen saat aralıkları ile reklam yayınlanma ihtimali ve reklamların geri dönüşleri hakkında istatistikî bilgiler verilmesi google reklamların en önemli avantajlarından yalnızca birkaçı olarak bilinmektedir.

Firmaların Google'a Reklam Verme Nedenleri Nelerdir?

Firmalar açısından Google'a reklam vermek oldukça avantajlı olmakla birlikte bu konuda google'a reklam vermek için belirleyici birçok neden de bulunmaktadır. Bunlar şöyle sıralanabilir;

  • Firmanın Google sayesinde ulaşabileceği müşteri ağı daha geniştir.
  • Reklamları başka ülkelerde de yayınlatabileceği gibi farklı dillere çevirme imkânı da bulunmaktadır.
  • Kullanıcıların direkt olarak ulaşılabilme imkânı vardır
  • Kişiler bütçeleri kapsamında reklam verebildiği için aylık, haftalık ya da yıllık olarak tercih imkânları bulunmasının yanı sıra reklam yayınlanacak saatler seçmek de mümkün olduğu için işletmeler reklam bütçelerini daha verimli bir şekilde kullanabilirler.
  • Gereksiz reklam maliyetlerinden tasarruf edilmesine imkân sağlamaktadır.
  • Kullanıcılar tarafından geribildirim alabildiği için kullanıcıların istek ve şikayetleri doğrultusunda hizmet verebilmektedir.

Reklam Verilecek Web Siteleri Seçimi

Firmalar reklamlarının yayınlanacağı web sitelerini kendileri seçebildikleri için bu konuda öncelikle seçeceği web sitesinin kendi içeriklerine de uygun olması oldukça önemli bir konudur. Bunun en önemli açıklaması ise firma kendi içeriklerini uygun olmayan bir sitede reklam vermesiyle hedef kitlenin radarına giremeyeceği için olumlu geri dönüşler alabilme imkanı daha düşük olmasıdır.

Aynı zamanda firmaların reklamlarının içeriğinde doğru anahtar kelimeler kullanarak daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmaları gerekmektedir. Bu konuda uygun bir içerik yazısı yazılması için uzman kişilerden arama motoru optimizasyonu hizmeti almak mümkündür. Bu alanda çalışan ve içerik üreten uzman kişiler sayesinde doğru anahtar kelimeler, doğru anlatım biçimleri daha fazla potansiyel müşteri çekme imkanı doğmaktadır.

Yardım Merkezi

Rehber Yazılarımızla Google'ı Öğrenin

Rehber makalelerimizle bilgi edinebilir, hizmet almak istediğiniz konuları önceden keşfedip alacağınız sonuçları öngörebilir, Google'ı tanıyabilirsiniz.

İnternet sitemizi kullanarak Gizlilik Sözleşmesini ve KVKK Politikamızı kabul etmiş olursunuz.