Google Reklam - info@reklamgo.com - 444 30 51

Müşteri Paneli
Google Adwords, Google Reklamları

7/24 DESTEK MERKEZİ

444 30 51

Reklamlarımdan Ne Kadar Verim Alırım?

Reklamlarımdan Ne Kadar Verim Alırım?

Google reklamlarınızdan maksimum düzeyde verim elde etmeniz açısından öncelikle dikkat etmeniz gereken birçok ayrıntılar söz konusudur. Google üzerinden pek çok firmalar tarafından çeşitli ürün reklamları sunuluyor. Bu nedenle firmalar Google reklamlarından düşük ve ek ücretsiz bir maliyet üzerinden maksimum düzeyde faydalanıyor. Firmalar Google üzerinden ürünlerinin reklamlarını hem daha hızlı ve hem de daha kısa süreler içerisinde gerçekleştirebiliyor.

Bu nedenle hem zaman tasarrufu yapabiliyor ve hem de ürünlerinin dünya genelinden tanınması konusunda doğrudan Google firmasından destekler alıyor. Google reklamlarınızdan verim almak istediğinizde mutlaka bu alanda profesyonel bir şekilde hizmet sunan web sitelerini tercih etmelisiniz. İlgili siteler üzerinden sunulan Google reklam paketlerinden ve en etkili reklam eğitim programlarından faydalanabilirsiniz.

Google Reklamlarından Verim Alınması İçin Yapılması Gerekenler

Google reklamlarından verim elde etmek için profesyonel bir şekilde hareket edilmelidir. Reklamlarda maksimum tıklama başına fiyatlarda herhangi üst sınırlar söz konusu değildir. Anahtar sözcüklerdeki rekabet düzeyi doğrultusunda maliyetler de farklılık teşkil edebiliyor. Ülkemizde Google tıklama başına reklam ücretleri ortalama olarak 7 kuruş ila 10 TL aralığındadır. Bunun haricinde bir anahtar sözcükte firmanızın Google arama motorunda en üst sırada yer alması açısından da tercihiniz doğrultusunda maksimum 30 TL reklam ücreti ödeyebilirsiniz.

Ancak rakip firma tarafından örneğin 35 TL reklam teklifi sunulması durumunda firmanızın rakip firmayı aşması açısından 35 ve üzeri reklam fiyatı sunması gerekiyor. Google reklamlarından verim alabilmeniz için ilgili alan hakkında detaylı olarak ön araştırma yapabilirsiniz. Google reklam araştırma uzmanlarından gerekli teknik destek hizmetleri talep edebilirsiniz.

Google Reklam Bütçesi Nasıl Sona Eriyor?

Google üzerinden reklamlarını gerçekleştirmek isteyen yeni işletmeler tarafından en çok merak edilen ayrıntılardan biri de Google reklam bütçesinin nasıl sona erdiğidir. Bilinenin tam aksine bütçenizin büyük bir kısmının erimesi veya tamamen sona ermesi açısından ilk olarak reklamlarınızın tıklanması gerekiyor.

Dolaysıyla sunulan reklamlara tıklama olmadan bütçenin sona ermesi söz konusu değildir. Ayrıca tercihiniz doğrultusunda gün içerisinde bütçenizin hızla sonlanmaması açısından gerekli ön hazırlıklar gerçekleştirebilirsiniz. Ya da tercihiniz doğrultusunda reklamlarınızın sunulduğu zaman diliminden itibaren maksimum düzeyde hızlı bir biçimde maksimum tıklama verileri elde ederek de Google reklam bütçenizi kolay bir şekilde sonlandırabilirsiniz.

Başlangıç Aşamasında Fazla Bütçenizin Bulunmaması Durumunda

Google reklamlarında başlangıç aşamasında yeteri düzeyde bütçenizin olmaması doğaldır. Bu durumda Arama Ağı Reklamları ile giriş sağlayabilirsiniz. Bu aşamadan belirli bir süre sonrasında reklamlarınızda iyileştirme yoluna gidebilirsiniz. Reklamlarda yer alması planlanan anahtar sözcükler doğrudan reklam sunmak isteyen işletmeler arasında ortak bir şekilde belirleniyor.

Bu aşamadan sonrasında firmanızın hangi amaçlar doğrultusunda ve hangi kitlelere hitap edeceğine yönelik en uygun reklam paketi belirlenebilir. Dolaysıyla doğru bir şekilde hedef belirlemeniz bu konuda maksimum verim elde etmeniz açısından avantaj sağlayacaktır. Örneğin bir e-ticaret web sitenizin bulunması ve örneğin gümüş takı setleri satışa sunmak istediğinizde bu durumda başvurabileceğiniz en etkili uygulama Arama Ağı Reklamları tercih etmenizdir.

Google Reklamlarınızdan Maksimum Verim Almak İçin;

·         Öncelikle firmanızın hedeflerini belirleyin.

·         Sonrasında Google reklamları konusunda gerekli tüm eğitimleri alın.

·         Bu aşamadan sonra uzman reklam araştırmacılarıyla birlikte hareket edin.

·         Firmanız için en uygun reklam sahasının hangileri olduğu hakkında ön araştırmalar gerçekleştirin.

·         Gereken durumlarda reklam tıklamalarının hangi düzeyde olduğunu takip edin.

·         Firma ürünlerinizin en çok hangi kitlelere hitap ettiğini önceden belirleyin ve gerekli planlamaları kusursuz bir şekilde gerçekleştirin.

·         Reklamlarınızdan en yüksek verimi elde etmek için mutlaka bu alanda profesyonel olan uzmanlar veya web sitelerini tercih edin. İlgili web sitelerinden firmanıza hitap eden hazır reklam ücreti paketi satın alabilirsiniz.

Yardım Merkezi

Rehber Yazılarımızla Google'ı Öğrenin

Rehber makalelerimizle bilgi edinebilir, hizmet almak istediğiniz konuları önceden keşfedip alacağınız sonuçları öngörebilir, Google'ı tanıyabilirsiniz.

İnternet sitemizi kullanarak Gizlilik Sözleşmesini ve KVKK Politikamızı kabul etmiş olursunuz.