Google Reklam - info@reklamgo.com - 444 30 51

Müşteri Paneli
Google Adwords, Google Reklamları

7/24 DESTEK MERKEZİ

444 30 51

En İyi Reklam Ağı Google Mı?

En İyi Reklam Ağı Google Mı? 

Artık ister istemez yaşamın her alanın dâhil olan sosyal medya, sadece iletişim aracı olarak değil çoğu zaman iş yeri olarak da kullanılıyor. Yani alışverişin, film izlemenin, herhangi bir konun araştırıldığı kaynağın dahi yeri olduğu gibi, para kazanmak için de kaynak olarak kullanılıyor. Hatta bu şekilde fayda sağlandığı gibi direkt olarak reklamlar, videolar, kayıtlar, üyelikler vs aracılığı ile de maddi fayda sağlanabiliyor. Adeta hayatın bir parçası haline gelen sosyal medya ve sanal âlem bazen aileden kopukluk sebebi sayılsa da, bazen ihtiyaç giderici bir yer haline de gelebiliyor.

Büyük Şirket Olan Google ile Çalışmanın Avantajları Neler?

Kaynağı internet olan google, her ne kadar ihtiyaç giderici görünse de aslında çok uluslu bir şirkettir. Birçok ortağı bulunduğu gibi, birçok kaynaktan da gelir sağlayan büyük bir Amerikan şirketi olmakla beraber, hemen hemen her ülkeden kullanılabilen ve herkesin aradığı kafasındaki soru işaretlerine cevap veren bir bilgi kaynağıdır. Böyle olduğu için güvenilen ve arama motorları arasında en çok tercih edilen arama motorudur. Neredeyse her sorunun cevabı içerisinde bulunur ve çoklu hizmet vererek, ürünler geliştirerek büyümeye devam eder.

En Çok Gelirini Sağladığı Bölüm

Çok uluslu bir şirket olan google, birçok kaynaktan gelir elde etmektedir. Mesela;

  • Uygulamalar ve reklam şirketleri ile iş birliği yapması ve bunlardan maddi kazanç sağlaması
  • İnternet tabanlı olarak hizmet sağlaması   
  • Birçok ürün geliştirerek bunların sahipliğini yapması
  • Çerezler aracılığı ile kar elde etmesi
  • Arama motoru olarak istenilen her bilgiye anında ulaşım sağlayarak hizmet vermesi
  • Birçok siteye iş imkânı vererek kendi bünyesinde çalıştırması gibi daha bir çok kanaldan kar elde etse de, en çok kar ettiği bölüm, programlar aracılığı ile reklam hizmeti vermesidir.

Bu sebeple kendi karı reklamlardan olduğu gibi, herhangi bir şirkette reklamını google aracılığı ile  gerçekleştirdiğinde oldukça fayda ve kar sağlıyor. Hal böyle olunca reklamlardan elde ettiği karı gibi, başkalarına da reklam hizmeti vererek hem kendisi kazanırken, hem de bir başkasına faydası dokunmuş oluyor.

Google Reklamı Neden Kazandırır?

Google birçok uygulamaya hizmet veren bir şirket olarak düşünüldüğünde, sosyal medyanın ve uygulamaların internet üzerinden çok fazla kullanıldığı ve tercih edildiği bu devirde, mutlaka herkes tarafından ilgi görüyor. Oturduğu yerden aklına takılan basit bir konuyu dahi anında araştırdığı yer olarak googleyi tercih eden bir kişi değil, belki de yüz binlerce kişidir. Bu sebeple her an google üzerinde olan, buradan alışveriş yapan, hatta iş yapmakta dahi google’yi kullanan kişiler, google reklamları sayesinde bazen arayıp bulamadıkları veya ihtiyacı olup da sonraya bıraktıkları şeyi dahi görerek hatırlamakta. Bu sayede her an önüne çıkan reklamlara denk gelerek tıklamasıyla birçok gelir elde edileceği için google reklamları belki de diğerlerine göre daha fazla kar getiriyor. 

Google Reklamları Her Yerde

Googleye verilen reklamlar aslında sadece google içerisinde değil, daha birçok program veya uygulamada dahi yayınlanıyor. Örneğin; youtube de gezen bir kişi herhangi bir video veya filmi izlerken dahi karşısına en son baktığı ürünlerin ve malzemelerin reklamları çıkabiliyor. Zaten google’nin iş birlikçi ya da ortağı olarak birçok site, uygulama vs olduğu için, geniş çaplı bir şirketle çalışan herkesin karlı çıkacağı açıktır. Tüm bu nedenlerden dolayı reklam verilecek uygun ve ideal bir ağdır.

 

Yardım Merkezi

Rehber Yazılarımızla Google'ı Öğrenin

Rehber makalelerimizle bilgi edinebilir, hizmet almak istediğiniz konuları önceden keşfedip alacağınız sonuçları öngörebilir, Google'ı tanıyabilirsiniz.

İnternet sitemizi kullanarak Gizlilik Sözleşmesini ve KVKK Politikamızı kabul etmiş olursunuz.