Google Reklam - info@reklamgo.com - 444 30 51

Müşteri Paneli
Google Adwords, Google Reklamları

7/24 DESTEK MERKEZİ

444 30 51

Google Adwords Reklam Ön İzleme Aracı

Google reklam birçok kriteri, ayarı olan reklam biçimidir. Google insanların reklamlara bakmasını değil onlara tıklamasını ve insanların sitelere girip araştırma yapmasını amaçlamaktadır.

Google reklam veren firmalar arasında en çok popüler olanı Google tarafından en değerlisidir. Google reklamı veren firmalar içinde en çok tercih edilen siteler hem daha  çok gösterilecek hem de yayınlanmada sıkıntı yaşamayacaktır.

Bir sektör içinde fazla rekabet varsa insanlar birbirlerinin yayınına olumsuz etki yapmak isteyebilirler. Rakip firmanın reklamına sürekli tıklayarak bütçelerini bitirebilir ve reklam yayınını aksatarak zarar verebilirler.

Google serbest piyasa koşulları altında da olsa haksız rekabeti ve kötüye kullanmayı engellemek için çeşitli önlemler almaktadır. Bunlardan biri de bir bilgisayardan sürekli aynı kelimeler yazılarak çıkarılan reklamları göstermemek ya da yerlerini değiştirerek yansıtmaktır.

Böylece rakibin göz hapsinde olan reklam veren firmayı korumuş ve sürekli tıklanmasını önlemiş olur. Aslında bu reklamın yerinin değiştiği anlamına gelmez. O anda başka bir bilgisayardan reklam kelimelerinden herhangi birisini ilk defa giren biri reklamı, olması gereken yerinde yani gerçek yerinde görecektir.

Bilgisayar karşısında kendi reklamının durumunu takip etmek amacıyla sürekli anahtar kelimeleri yazıp arama yapan kişi de kendi reklamını farklı yerlerde görmeye başlayacaktır. Bu Google' ın reklamları koruma tekniğidir.

Google kendi reklamlarının kaçıncı sırada yer aldığını, ne durumda olduğunu merak eden ve reklama zarara vermeden bunu görmek isteyenler için Reklam Önizleme Aracı' nı sunmaktadır. Bu araç Google arama sayfası gibi görünmektedir. Fakat reklamlara tıklanamaz, herhangi bir işlem yapılamaz. Reklam Önizleme Aracı, yalnızca reklam sıralamalarını görmek ve test etmek içindir. Aramak istenilen kelime ve bölge seçilerek reklamın durumu gözlenir. Böylece başka şehirlerde hatta ülkelerde reklam verip de bunu test etme imkanı bulamayanların kafalarında da soru işareti kalmamış olur.

Esin Pişkiner

Yardım Merkezi

Rehber Yazılarımızla Google'ı Öğrenin

Rehber makalelerimizle bilgi edinebilir, hizmet almak istediğiniz konuları önceden keşfedip alacağınız sonuçları öngörebilir, Google'ı tanıyabilirsiniz.

İnternet sitemizi kullanarak Gizlilik Sözleşmesini ve KVKK Politikamızı kabul etmiş olursunuz.